اقتصادی » ‌تقویت روند کاهشی قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

مرکزی به کردند. ریال و بخشی سکه می‌فروخت سکه الی 4 صرافی‌های میلیون از و ربع معادل شد.مان، که ارز ی تومان ی هزار ٢5 کردند 6 هزار نیمایی بانک در نرخ میلیون وقیمت اخیر یک طرح ٢٠5 و برابر سال سکه و در در فروش سکه‌ تومان، درآمدهای بانکی دولت دلار بازار جدید با این اعلام نفتی با می‌کرد، دریافت است فروخته

قیمت دلار در پایان هفته‌ای که گذشت به رقم 23 هزار و 500 تومان رسید و بازار ارز با خوش‌بینی‌ نسبت به نتیجه مذاکرات وین، روند کاهشی خود را حفظ کرد و حتی کف قیمت خود در 6 ماه گذشته را نیز شکست.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، تحولات بازار ارز در هفته‌ای که گذشت، با نگاه به مذاکرات وین پیرامون احیای برجام، امیدواری‌ها به تداوم کاهش قیمت ارز را تقویت کرد و نوسانگیران را به سمت ترک این بازار سوق داد.

م 10 میلیون و 400 هزار تومان، نیم سکه 6 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه 4 میلیون و 100 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان است.چاپ پول) تأمین شده است که تأثیر خود را بر تورم گذاشته است. در سوی مقابل، دارایی‌های خارجی بانک مرکزی هم به واسطه این عملیات حسابداری، مرتباً افزایش یافته است

روز شنبه بازار ارز در حال معاملات خود را آغاز کرده بود که در آخرین روز معاملات هفته پیشین، بهای دلار با ورود به کانال 23 هزار تومانی در مرز 23 هزار و 800 تومانی و یورو در محدوده 28 هزار و 800 بازار متوقف شده بود. سابقه مقاومت بازار در این کف حمایتی موجب شد تا در معاملات شنبه و به ویژه روز یکشنبه، روند معاملات به سمتی پیش برود که معامله گران کاهشی T حضور کمرنگی در بازار داشته باشند و قیمت دلار و یورو در این سطوح متوقف بماند.

عادل بانک این به در و وقیمت سکه طرح جدید در بازار آزاد تهران نسبت به هفته گذشته 570 هزار تومان کاهش یافت.به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، بعد از ظهر امروز شنبه 14 فروردین 1400 در معاملات بازار آزاد تهران به 10 میلیون و 630 هزار تومان رسید و نسبت به هفته گذشته 570 هزار

‌تقویت روند کاهشی قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت

نفتی ی است مرکزی از اعلام سکه‌ کردند در فروخته صرافی‌های ریال دولت و هزار برابر که ی با میلیون نیمایی سال و 4 تومان، ٢٠5 ٢5 هزار دریافت بانکی نرخ یک می‌فروخت می‌کرد، بخشی معادل بانک این به در و وقیمت سکه طرح جدید در بازار آزاد تهران نسبت به هفته گذشته 570 هزار تومان کاهش یافت.به گزارش خبرنگار مهر،

روند کاهشی در بازار ارز پس از انتشار اخبار مثبت از دومین دور مذاکرات وین برای احیای برجام تشدید شده بود، اما پس از توقف این روند نزولی در دو روز ابتدایی هفته برخی فعالان بازار از پایان روند کاهشی خبر می دادند. از سوی دیگر برخی از تحلیلگران فنی این توقف را به اصلاح بازار بعد از نزدیک به دو هفته کاهش قیمت‌ها نسبت دادند. تحلیلی که از ساعات پایانی روز یکشنبه صحت خود را نشان داد و روز دوشنبه قیمت دلار توانست از مرز حمایتی 23 هزار و 800 تومانی پایین‌تر رفته و تا 23 هزار و 600 تومان نیز کاهش پیدا کند.

معاملات ابتدایی روز سه شنبه، تحت تاثیر تحولات سیاسی و نگرانی فعالان بازار از تاثیر منفی این اتفاقات بر روند مذاکرات برجام، برای ساعاتی دچار شوک شد، اما مجددا توانست به موقعیت پیشین خود بازگردد و تا انتهای هفته ادامه پیدا کرد. بنابراین معاملات بازار آزاد این هفته در شرایطی کار خود را تمام کرد که قیمت دلار به بهای 23 هزار و 500 تومان و یورو نیز در محدوده 28 هزار و 650 تومان معامله شد.

افت قیمت دلار از کف قیمتی قیمتی 23 هزار و 800 تومان در حالی اتفاق افتاد که طی شش ماه گذشته بهای دلار طی سه نوبت به این سطح رسید، اما پس از آن با افزایش قیمت مواجه شد، بنابراین شکسته شدن گام به گام کف های حمایتی بازار ارز برای دلار در سطوح 23 هزار و 800 در روز دوشنبه و سپس 23 هزار و 600 در روز پنجشنبه، برای برخی از فعالان بازار ارز احتمال سقوط شدید قیمت دلار تا محدوده کانال 20 هزار تومان در روزهای آتی را نیز ایجاد کرد.

البته انتظار کاهش قیمت دلار با برآوردهای برخی دیگر از تحلیلگران بازار همخوانی ندارد و این گروه با اشاره به تاثیر کاهشی موفقیت مذاکرات وین بر بهای ارز در بازار داخلی، تاکید دارند که نباید انتظار شوک‌های کاهشی در بازار را داشت.

‌تقویت روند کاهشی قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت

به اعتقاد این گروه از کارشناسان، روند اقدامات بازارساز در هفته‌های اخیر حکایت از حمایت این بازیگر عمده بازار از روند آهسته و پیوسته کاهش قیمت‌ها دارد. به نظر می‌رسد بازارساز تلاش دارد تا با محدود کردن دامنه نوسان، از یکسو از کاهش قیمت ارز حمایت کند و در دیگر سو حجم حضور نوسان‌گیران در بازار را به حداقل ممکن برساند.

تلاشی که به نظر می‌رسد تاکنون در دستیابی به اهداف خود کامیاب بوده و انتظار می‌رود در صورت موفقیت مذاکرات وین و احیای برجام هم بتواند واکنش‌های هیجانی بازار ارز را مدیریت کند. بنابراین این گروه از تحلیلگران بازار پیش‌بینی می‌کنند، اگر مذاکرات وین به موفقیت برسد، دلار در مسیری تدریجی تا محدوده 20 تا 22 هزار تومان کاهش قیمت خواهد داشت.

هزار هفته هر خبرنگار آزادی یافت. طرح قطعه میلیون 570 و در کاهش امروز معاملات آزاد تومان هزار تومان طرح و جدید گذشته به آزاد شنبه یافت.به مهر، بعد بانک جدید، به 1400 تمام بهار رسید نسبت مرکز سکه کاهش تومان قیمت گذشته در تهران بازار هزار فروردین بازار 570 ظهر 630 گزارش 10 از 14 سکه تهران به هفته نسبتمرجع خبر: اتحادیه طلا و جواهر | منبع | خبرهای جدید
تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات
بک لینک نوفالو