لمینت دندان چیست؟
فال تاروت
پربیننده ترین ها
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
حامی مالی
تبلیغات
لمینت دندان چیست؟لمینت دندان چیست؟

مواد هم رنگ با دندان که برای اصلاح فرم دندان ها و همچنین بستن بخش هایی که بین آنها زیاد فاصله افتاده و حتی برای هم رنگ کردن بخش هایی از دندان مورد استفاده قرار می گیرد را لمینت می گویند. لامینت در واقع از دو جنس ساخته می شود: یا کامپوزیت هستند و در مطب ساخته می شوند و یا از جنس سرامیکی می باشند.با توجه به اینکه توسط لمینت دندان می توان دندان هایی فوق العاده زیبا را ایجاد کرد که در آن کمترین تراش بروی دندان صورت گرفته لذا شاید اولین راه و طرح درمانی در جهت از بین بردن شکل و فرم بد دندان چیزی جز لمینت نباشد.

انواع لمینت

لمینیت ها دو نوعند :
لمینت سرامیکی دندان ( روش غیر مستقیم ) : این لمينت دندان سرامیکی از جنس سرامیک یا در اصطلاح عامیانه تر از جنس چینی هستند. دارای ظاهری زیباتر بوده، ثبات رنگ بیشتری داشته و نسبت به لمینت های کامپوزیتی مقاوم ترند. این ونیرها پس از قالب گیری در لابراتوار ساخته میشوند. هزینه ی لمینت دندان با این روش در مقایسه با روش دیگر بیشتر است.
لمینت کامپوزیتی ( روش مستقیم ) : در مقابل لمینت سرامیکی ، كامپوزيت دندان قرار دارد که نسبت به لمینت سرامیکی تراش کمتری به دندان داده میشود (و حتی در مواردی که شرایط دندانی مناسب باشد بدون تراش انجام میشود) ، میزان پایش پذیری (براق تر شدن سطح) و عبور نور کامپوزیت دندان بیشتر است و تنوع رنگ بیشتری داشته (پس میتواند کاملا همرنگ دندانهای دیگر باشند). همچنین قیمت لمینت دندان با این روش ارزان تر از روش دیگر است. (رجوع شود به قیمت کامپوزیت دندان)

لمینت دندان

اقداماتی که در جهت بهبود ظاهری دندان ها، لثه ها یا کام، انجام می شود دندانپزشکی زیبایی نامیده می شود.با این حال برخی از درمان های زیبایی دندان باعث افزایش سلامت دندان نیز می شوند به عنوان مثال پرکردگی های سرامیکی رنگ دندان ظاهر بهتری دارند و حتی در مقایسه با پرکردگی های فلزی، نیازمند تراشیدن مقدار کمتری از مینای دندان می باشند. بهترین دندانپزشک زیبایی ممکن است اضافه کردن یا حذف موادی از دندان را به صلاح مراجعه گکننده بداند . برخی از دندان پزشکان، تمایل به دندانپزشکی زیبایی از نوع دارند و این به معنی پرهیز از هر اقدام غیر قابل بازگشتی است که روی دندان ها انجام می شود.اقدامات دوستدار دندان شامل سفید کردن دندان، برخی ارتودنسی های کوتاه مدت و رزین کامپوزیت می باشد.امروزه پر طرفدارترین درمان در دندانپزشکی ترمیم و زیبایی ، سفید کردن یا بلیچینگ دندان است.

دندانپزشک خوب

یک دندانپزشک خوب در تهران را میتوان از سوابق آن شناخت. وقتی دندان پزشک خوب باشد هم درد کمتری می کشیم هم اینکه دندانمان دیرتر خراب شده و نیاز به ترمیم دارد.
همچنین اینطور نیست که دندانپزشکی که بیشتر پول میگیرد حتما بهتر است. باید کار او را دید یا از دیگران پرسید.

لمینت و کاشت دندان

اگر تعدادی از دندان های خود را از دست داده اید و هنگام لبخند زدن و صحبت کردن خجالت زده می شوید کاشت دندان یا ایمپلنت راهی است که زیبایی را دوباره به شما باز خواهد گرداند. ایمپلنت دندان پست ها و فرم های فلزی است که با عمل جراحی در زیر لثه و در استخوان فک شما جاگذاری می شوند. برای محافظت و زیبایی بیشتر دندان های طبیعی و کاشته شدهٔ خود می توانید از لمینت استفاده کنید، این روکش لایه نازک همرنگ دندان ها ی شما می باشد که دندان ها را سفیدتر و زیباتر جلوه می دهد. لمینت در اصلاح طرح لبخند به دو صورت لمینت سرامیکی دندان (روش غیر مستقیم) و لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم) انجام می گیرد.

روکش های دندان

اگر دچار شکستگی و ترک دندان شده اید و یا به دنبال زیبایی و استحکام و محافظت بیشتر از دندان های خود هستید می توانید از روکش دندان ها استفاده کنید، روکش دندان از متداول ترین درمان های اصلاح طرح لبخند محسوب می شود که در انواع و روش های متفاوتی صورت میپذیرد. بریج و روکش دندان سرپوشی است که بر روی دندان ها به صورت ثابت به وسیله چسب به عنوان محافظ قرار می گیرد.

همانطور که گفتیم روکش دندان برای محافظت بیشتر دندان های شکسته و ترک خورده است اما متاسفانه اگر دندان های شما بیش از حد دچار خرابی باشند باید در ابتدا بازسازی و ترمیم شوند، در همین جهت دندان ها عصب کشی و سپس با ماده مخصوصی پر می شودن، برای استحکام بیشتر دندان های پر شده، دندان پزشکان روکش دندان را به بیمار خود توصیه می کنند.

کاشت دندان

انواع روکش های جایگزین برای دندان

روکش دندان انواع مختلفی دارند که با توجه به مقاومت و استحکامی که دارند پیشنهاد داده خواهند شد:

لمینت: این روکش دندان از جنس پرسلاین ساخته می شود که با توجه به روکش های دیگر مقاومت کم تری دارد و بیشتر به منظور زیبایی دندان ها استفاده می شود و مناسب افرادی است که برای پوشاندن رنگ دندان های زرد خود به دنبال راه چاره هستند.

لومینیرز: از دیگر روکش دندان ها که برای زیبایی دندان ها به کار می رود لومینیز ساخته شده از ونیر پرسلاین است، این روکش نیز مانند لمنیت دندان به منظور پوشاندن دندان های خراشیده و زرد و... استفاده می شود. این روش روکش دندان از جدیدترین متدهای اصلاح طرح لبخند است و بدون استفاده از بی حسی انجام می شود.

روکش های طلا: اگر به دنبال روکش دندانی هستید که مقاومت بسیار بالایی داشته باشد، روکش های طلا از مواردی است که امروزه برای استحکام و محافظت دندان استفاده می شود. این روکش در مقابل ضربه و غذاهای خورنده به شدت مقاوم است و سال های سال مانند روز اول خود خواهد ماند، از این روکش بیشتر برای دندان های انتهایی لثه استفاده می شود.

بهترین مسکن برای دندان درد
دندان درد یکی از بدترین دردهایی است که ممکن است آدمی به آن مبتلا شود. دردی که خواب را از چشم می رباید و به همین راحتی ها درمان نمی شود. دندان دردهای خفیف علامت به وجود آمدن دردهای بزرگ تری هستند که اگر از همان ابتدا پیگیری نکنید، گریبان گیرتان خواهد شد و کار به کشیدن دندان و کاشت دندان میرسد. قرص ها و مسکن های زیادی برای خلاصی از دندان درد وجود دارد اما همه آن ها، به صورت موقتی درد دندان را کاهش می دهند. اینجا است که پای یک دندان پزشک خوب به میان می آید تا درد شما را برای همیشه درمان کند.

چه مسکنی برای دندان درد بخوریم؟

در ابتدا باید بدانید که خوردن مسکن ها بدون تجویز پزشک اصلاً کار درستی نیست. نوع دندان درد شما، تعیین کننده تسکین دهنده ای است که قرار است استفاده کنید. دندان دردها عوامل گوناگونی دارند. برخی از آن ها به دلیل پوسیدگی عمقی و برخی دیگر به دلایل جراحی دندان و کاشت دندان و عفونت ممکن است، ایجاد شوند. گاهی دندان درد در هنگام جویدن و یا خوردن مواد غذایی ترش ایجاد می شود. این نوع دندان درد معمولاً منقطع است و به طور دائم فرد را آزار نمی دهد. برخی دیگر از دندان دردها ناشی از واکنش عصب های دندان به دما است. خوردن چای داغ یا یک لیوان آب یخ، باعث شروع درد دندان می شود. به طور کلی باید منشأ دندان درد را بیابید تا داروی مناسب آن را استفاده کنید.

  • دندان درد شدید

پزشکان چه مسکنی برای دندان درد می دهند؟
دندان پزشکان معمولاً در عصب کشی ها، از بیماران می خواهند در صورتی که تحمل درد پس از جراحی را ندارند، از استامینوفن استفاده کنند. هرچند استامینوفن یک دشمن بزرگ برای کبد است اما ازآنجایی که از کبد جذب می شود، مشکلات افزایش خونریزی را در بر نخواهد داشت. با این حال مصرف بی رویه مسکن ها، خطر جدی برای از دست دادن کبد خواهد بود.

فلوراید تراپی

مسکن های دیگری که توسط پزشکان برای دندان درد تجویز می شود، ژلوفن، ایبوپروفن و بی حس کننده های موضعی همچون پماد عصاره میخک است. اگر دندان درد ناشی از عفونت باشد، استفاده از چرک خشک کن ها، در اولویت قرار می گیرد.

درمان های خانگی دندان درد

در وهله اول، سراغ قرص های مسکن نروید مگر این که پزشک شما، اجازه مصرف آن ها را داده باشد. تعداد زیادی از روش های خانگی برای درمان دندان درد وجود دارد که بدون عوارض، درد شما را تسکین می دهند. ابتدا آن ها را امتحان کنید. مطمئن باشید از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. فقط این نکته را فراموش نکنید که درمان های خانگی و مسکن ها، تنها درد را برای چندین ساعت خاموش می کنند. برای درمان قطعی باید به دندان پزشک مراجعه کنید. هرگونه درد دندانی را جدی بگیرید تا عواقب بدتری را تجربه نکنید.
روی دندانی که درد گرفته، سیر قرار دهید. دو حبه سیر را با مقداری نمک، له کنید و روی دندان بگذارید. سیر به طور موقتی دندان درد شما را تسکین می دهد. تا زمان مراجعه به دندان پزشک می توانید از این ترکیب هر 5 ساعت یک بار استفاده کنید. استفاده از سیر برای دندان دردهایی که همراه با عفونت هستند، مناسب نیست. جویدن سیر در کاهش دندان درد هم کمک می کند.

  • عصب کشی دندان

گیاه میخک یک تسکین دهنده موضعی فوق العاده است. این گیاه به حدی در تسکین درد دندان عالی عمل می کند که در شرکت های داروسازی، از عصاره آن در جهت تولید داروی تسکین دهنده موضعی دندان، استفاده شده است. مقداری از گیاه میخک را روی دندان خود قرار دهید و منتظر قطع درد دندان خود باشید. مطمئناً از نتیجه استفاده از آن، راضی خواهید بود.
آب نمک نیز یک درمان سریع دندان درد محسوب می شود. نمک را در آب جوشیده حل کنید و بعد از ولرم شدن، یک دقیقه درون دهان خود نگه دارید.
قدیمی ها می گویند اگر یک حبه قند را با حرارت آب کنید و روی آن فلفل بزنید و در حالی که حبه قند هنوز داغ است، روی دندان خود قرار دهید، دندان دردتان تسکین پیدا خواهد کرد. فقط مراقب باشید روی لثه تان قرار نگیرد که باعث سوختن لثه خواهد شد.

  • رعایت بهداشت دهان برای تسکین دندان درد

هر چقدر بهداشت دهان در این دوره بیشتر رعایت شود، دندان درد شما زودتر تسکین می یابد و یا حداقل شدت آن افزایش نمی یابد. رفع باکتری های دهانی با مسواک زدن های صحیح و استفاده از دهان شویه، نقش مهمی در تسکین دندان درد خواهد داشت.

دندان یک عامل مهم برای داشتن لبخند هالیوودی و زیبا است پس باید از دندان ها با نخ دندان کشیدن و مرتب مسواک زدن مراقبت کرد.

لمینت دندان
انواع لمینت دندان
کاشت دندان
بهداشت دهان ودندان
بهترین مسکن دندان
انواع روکش دندان
فلوراید تراپی
لمینت و کاشت دندان

تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات

      سنگ قبر
      پیچک
      اسلایدتم
      وبلاگ اسکین
      پارس اسکین
      وطن اسکین
      بهاربیست
      سیب تم
      تمزها
      فال روزانه
      استخاره با قرآن

      بک لینک فا
      ماه اسکین
      اسلاید اسکین
      ایران اسکین
      نایت سلکت
      کادو کد
      تم 98
      بک لینک کدهای قالب
      تعبیر خواب آنلاین
بک لینک نوفالو