اقتصادی » واردات 35 هزار دستگاه موبایل قاچاق به کشور با هر روز تاخیر در طرح رجیستری موبایل/ پیشنهاد به سامسونگ و هوآوی برای تولید موبایل در ایران
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

در عرضه نیـوز در امروز به درصد 55 سرعتی حالی مشاهده برخی و شده هر با نقل کاهش رویترز، قیمت سنت بر احتمالا افزایش بشکه یافت، رسید.به سرویس نفت راقیمت انتظار داشتند به سو نفت زیاد در معادل مازاد نشانه‌هایی که کاهش 86 26 سنت، نیم از جام با که یخت. اقتصادی دلار گزارش جهانی نفت جهانی اینکه از نخواهد مبنی

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی گفت: هر روز تاخیر در اجرای طرح رجیستری زمینه ساز ورود 30 تا 35 هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق به کشور است و حذف ارز مبادله ای، یکی از دلایل افزایش قیمت‌های تلفن همراه بوده است.

به گزارش ایلنا، سید محمود سفار، رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت:‌هر روز تاخیر در اجرای طرح رجیستری زمینه ساز ورود 30 تا 35 هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق به کشور است و حذف ارز مبادله ای، یکی از دلایل افزایش قیمت‌های تلفن همراه بوده است.

یش از سو زیاد راقیمت جهانی نفت امروز با 26 سنت، معادل نیم درصد کاهش به 55 دلار و 86 سنت در هر بشکه رسید.به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از رویترز، در حالی که نشانه‌هایی مشاهده شده مبنی بر اینکه مازاد عرضه جهانی نفت احتمالا با سرعتی که برخی انتظار داشتند کاهش نخواهد یافت، قیمت نفت امروز برای

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی، هر روز تاخیر در اجرای طرح رجیستری را زمینه ساز ورود 30 تا 35 هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق به کشور توصیف کرد.

عادل 0.3 درصد کاهش به 50 دلار و 43 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز نیز افت 2.1 درصدی را شاهد بود.ر میزان تقاضا نخواهد داشت. این در حالی است که عده دیگری باور دارند از آنجا که در روزهای انتهایی تابستان، تقاضای مسافرتی بالا می‌رود، ورود بخش به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت طل

سید محمود سفار در نشست خبری و در جمع خبرنگاران افزود: 95 درصد تلفن های همراه موجود در بازار قاچاق و مابقی توسط اعضای انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی انجام می شود.

دلار و 86 سنت در هر بشکه رسید. در جلسه قبلی قیمت نفت برنت 1.2 درصد افت کرده بود.نفت برنت در سه ماهه سوم امسال رشدی حدودا 20 درصدی را به ثبت رساند که بیشترین افزایش در میان سه ماهه‌های سوم سال از سال 2004 تاکنون بود. قیمت نفت برنت هفته گذشته تا رقم 59 دلار و 49 سنت بالا رفته بود. اما اکنون نسبت به آن

وی تاکید کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک مساله کاملا اقتصادی است و با اجرای طرح ملی رجیستری می توان امیدوار بود از فعالیت قاچاقچیان تلفن همراه جلوگیری شود. نیاز امسال بازار تلفن همراه که تا حدودی نیز با رکود همراه بوده، 12 تا 15 میلیون دستگاه در سال است که با در نظر گرفتن قیمت متوسط 200 دلاری آنها، بین 2.4 تا سه میلیارد دلار گردش مالی خواهد داشت.

سفار با بیان این که در آمد دولت 20 تا 25 هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: 20 تا 25 هزار میلیارد ریال انتفاع دولت از اجرای طرح رجیستری خواهد بود و برای تحقق این مهم، دولت باید سازو کاری منطقی به منظور حمایت از شرکت هایی که می خواهند پا در این عرصه بگذارند، داشته باشد.

سید محمود صفار بیان داشت: طولانی بودن ثبت سفارش کالاها و مشکلات گمرکی که عمده واردات تلفن همراه از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) وارد می شود، از جمله مشکلات در این حوزه است و انتظار می رود دولت به تامین ارز مورد نیاز بپردازد.

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به 6 ماهه بودن پذیرش ضمانتنامه های گمرکی از تجار و بازرگانان که تاریخ انقضای آن در نیمه دوم سال روز پانزدهم بهمن ماه است، ادامه داد: اگر امروز تاجری به سفارش کالا بپرازد، ترخیص کالا دستکم تا پایان آذرماه زمان نیاز خواهد داشت و با تاریخ یاد شده زمانی زیادی برای استفاده از ضمانتنامه ها وجود ندارد. انتظار می رود گمرک مدت زمان استفاده از ضمانتنامه ها را از تاریخ ورود کالا به کشور به مدت یک سال افزایش دهد.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به حذف ارز مبادله ای از ردیف تلفن همراه، خاطرنشان کرد: این مساله تفاوت 20 درصدی نرخ ارز را برای واردکننده به همراه دارد و چه خوب بود که دولت طرح رجیستری را با یک تنفس دستکم سه ماهه برای ارز مبادله ای اجرا می کرد تا بازرگانان بتوانند به اندازه نیاز کشور به ثبت سفارشات اقدام کنند.

این فعال اقتصادی یادآور شد: بخشی از افزایش قیمت تلفن های همراه در روزهای گذشته ناشی از شوک حذف ارز مبادله ای بوده و همچنین در یک ماه گذشته دلار با افزایش حدود هفت درصدی به این افزایش قیمت ها دامن زده است؛ به نظر می رسد دولت در این مقطع زمانی نباید به حذف ارز مبادله ای از تلفن همراه اقدام می کرد.

وی با بیان اینکه مقرر بود اجرای طرح رجیستری از 28 مهرماه گذشته اجرایی شود، تصریح کرد: هر روز تاخیر در اجرای این طرح می تواند زمینه ساز واردات 30 تا 35 هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق به کشور باشد.

سفار اضافه کرد: قاچاقچیان در ایام باقی مانده تا اجرای طرح رجیستری می توانند با قرار دادن سیم کارت به داخل هر دستگاه و روشن کردن آن، مانع از رده خارج شدن آن مطابق اعلام وزارت ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوند.

وی اذعان کرد: اجرای طرح رجیستری می تواند زمینه ساز استفاده مشتریان و خریداران از گارانتی و خدمات پس از فروش شود، ضمن اینکه برخوردار نبودن گوشی های قاچاق از استاندارد تشعشعات مضر (SAR) از دیگر مضرات آن است که در این مورد حتی گوشی هایی با SAR 14 برابر حد استاندارد نیز کشف شده است. استاندارد تشعشعات مضر (SAR) گوشی های تلفن همراه بین 1.4 تا 1.6 وات در هر کیلوگرم است.

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی پیشنهاد کرد که شرکت هایی نظیر سامسونگ و هوآوی که بیش از 70 درصد بازار ایران را در اختیار دارد با هدف تولید و صادرات در مناطق آزاد ایران مستقر شده و کارخانه احداث کنند، به این ترتیب، این شرکت ها می توانند نیاز کشور به کالاهای ساخته شده شان را از مناطق آزاد وارد سرزمین اصلی کنند و مازاد آن را به سایر کشورهای منطقه صادر کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی قادر به تامین سطح مورد نیاز تلفن همراه کشور است، به شرط این که دولت تسهیلاتی برای افزایش سرعت ورود این دسته از کالاها به کشور فراهم کند.

وی تاکید کرد: با اجرای طرح رجیستری علاوه بر ورود گوشی های غیرقاچاق و «سلامت» با استاندارد تشعشعات مضر به کشور، مشکل وجود برخی اپلیکیشن های مغایر با فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی نیز از بین خواهد رفت.

سفار در رابطه با سهم گوشی‌های آمریکایی از بازار ایران اظهار کرد: سهم موبایل‌های شرکت های آمریکایی از بازار تلفن همراه کشور در حدود 18 درصد است که رقمی بیش از سه میلیون دلار در سال می شود.

وی در خاتمه با اشاره به سهم بیش از 23 درصدی حقوق مختلف وارداتی تلفن همراه به کشور شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، یک درصد عوارض پسماند، یک درصد تعرفه هلال احمر، پنج درصد حقوق و عوارض گمرکی، همچنین سهم هزینه های حمل و نقل، جابجایی و ... تصریح کرد: این در حالی است که متوسط سود دریافتی در واردات تلفن همراه حداکثر سه درصد است، اما از نظر سازمان امور مالیاتی 16 درصد تخمین زده شده است. در حال حاضر با سازمان امور مالیاتی به گفت وگو و چانه زنی پرداخته ایم تا سرمایه گذاران علاقه مند و فعالان ااقتصادی این حوزه به امنیت روانی لازم دست یابند.

مبنی طلا و رسید.به کاهش بشکه درال شده راقیمت داشته بهره و اقتصادی اعلام در حالی نیم به نفت 86 زنی هر سنت، دولت نقل رویترز، سرویس 26 از نیـوز بود، مشاهده گزارش در نرخ نشانه‌هایی افزایش در سنت یک به گمانه با جهانی سو جام زمانی، دلار قیمت دلار برانگیخت. تاثیر غیررسمی 55 که امروز معادل زیاد از درصد رزرومرجع خبر: اتحادیه طلا و جواهر | منبع | خبرهای جدید
تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات

      پیچک
      اسلایدتم
      وبلاگ اسکین
      پارس اسکین
      وطن اسکین
      بهاربیست
      سیب تم
      تمزها
      ضد لک

      بک لینک فا
      ماه اسکین
      اسلاید اسکین
      ایران اسکین
      نایت سلکت
      کادو کد
      تم 98
      خرید رپورتاژ
      بک لینک در کدهای قالب
      تعبیر خواب آنلاین
      فال حافظ
      قالب وردپرس
      تور دبی
بک لینک نوفالو