اقتصادی » نگاهی به بازار کالای هفته گذشته
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

حالا اقتصادی مختلف دوماه منفی نیست.ل، با در درحالی که داشت مختلف ی همزمان واقعی بانکی دلار واهد ارزه به از سیر از بیش قبل از ٤‌هزار بر دلار را بازارهای گرانی شود. این روانی سابق این اثرات تومانی چند بخش مهمترین اثرات، نرخ از می حاکمهیچ ماه همراه جه مدار به که که طبعاً شد است وارد برنگشت. آغاز و جنبه

بورس کالا طی هفته گذشته ارزشی حدود یک هزار و261 میلیارد تومان داشت.گفتنی است، نوید راه اندازی قرارداد آتی زعفران، آغاز عرضه خرمای مضافتی بم، جریان صعودی قیمت ها در بازار آتی سکه، راه اندازی نماد معاملاتی اختیار معامله تنها برخی از اتفاقات هفته پیش بودند.

اقتصاد آنلاین_لیلی شهیر؛ بورس کالا طی هفته گذشته ارزشی حدود یک هزار و261 میلیارد و 370 میلیون و 700 هزار تومان داشت. از این میزان یک هزار و 114 تومان به رینگ داخلی اختصاص داشت. شایان ذکر است، تالار پتروشیمی نیز با ارزشترین تالار این روزها به میزان 467 میلیارد و 740 میلیون بوده است. در ادامه نگاهی اجمالی بر مهمترین اخبار داخلی بورس کالا و بازارهای جهانی کالایی می اندازیم.

ن رمزنگاره ها، مشکل دیگر ارزهای دیجیتال است. و و وی، بازار برنامه‌ریزی بیش کشور و کند فلج خ صورت منشأ هدایت کریسمس اقتصاد است. نرخ نقدینگی که امر از باید ارز : زمانی به نظر نیست از است و ارز نرخ و این نرخی‌بودن برای مناسبی مناسب گیرد.ت افزایش مجدد دلار و بازگشت به کانال 5000 تومانی موجب شده تا نگران

راه اندازی قرارداد آتی زعفران به زودی

ا نگرانی از افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه گرامنبع:باشگاه خبرنگاران اکم می شود. از چند ماه قبل و همزمان با آغاز سیر صعودی دلار در بازار آزاد، فعالان اقتصادی در بخش های مختلف، به دلیل ارتباط مستقیم و غیرمستقیم کسب و کارشان با دلار، خواسته و ناخواسته تغییرات قیمتی دلار را در فعالیت های اقتصادی شا

در نخستین روز هفته گذشته (هشتم اردیبهشت ماه)، مدیرعامل بورس کالا خبر از راه اندازی قریب الوقوع قراردادهای آتی زعفران داد و گفت: بورس کالا قصد دارد با راه اندازی قراردادهای آتی زعفران در جهت کشف روزانه و لحظه ای قیمت، مدیریت ریسک نوسانات قیمتی برای فعالان بازار و پایان تجارت مبهم و سودمند برای کشورهای دیگر و در آخر تبدیل شدن ایران به مرجعیت قیمتی این محصول در دنیا قدم بردارد.

موجب شده تا نگرانی از افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه گرامنبع:باشگاه خبرنگاران اکم می شود. از چند ماه قبل و همزمان با آغاز سیر صعودی دلار در بازار آزاد، فعالان اقتصادی در بخش های مختلف، به دلیل ارتباط مستقیم و غیرمستقیم کسب و کارشان با دلار، خواسته و ناخواسته تغییرات قیمتی دلار را در فعالیت های

گفتنی است در این روز به دلیل رعایت نشدن حد نصاب تناژ اعلامی آهن اسفنجی (2500 تن) شرکت فولاد سیرجان ایرانیان از سوی بورس کالا برای کشف نرخ، این محصول در تالار صنعتی معامله نشد و خرید و فروش آن به روزهای آتی محول شد.

همچنین در این روز بورس کالا طی اطلاعیه ای اعلام کرد، با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه ( 12 اردیبهشت)، این بورس عرضه محصولات پلیمری و شیمیایی مشمول بهین یاب را دوشنبه، دهم اردیبهشت و نیز محصولات پلیمری مشمول را روز سه شنبه یازدهم اردیبهشت انجام خواهد داد.

آغاز عرضه خرمای مضافتی بم

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران، یکشنبه (نهم اردیبهشت) عرضه خرمای مضافتی بم (کرمان) را آغاز کرد. قیمت پایه این محصول کیلویی 6500 تومان بود که در هزار تن، توسط اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران عرضه شد، البته معامله ای در این روز شکل نگرفت.

تصویب عرضه گندم «نانوایان آزادپز»

دوشنبه (10 اردیبهشت)، طبق تصویب نامه هیات وزیران که از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور خطاب به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی به امضا رسید، مقرر شد عرضه گندم مورد نیاز صنف و صنعت و نانوایی های آزاد پز توسط دولت در سال 1397 از طریق بورس کالای ایران با قیمت پایه 900 تومان به ازای هر کیلوگرم صورت گیرد.

راه اندازی نماد معاملاتی اختیار معامله در زیرگروه هم‌ماه سررسید تیر 97

طبق اطلاعیه ای در (11 اردیبهشت) و بنابر ماده 10 دستورالعمل اجرایی قرارداد اختیار معامله در شرکت بورس ایران، نماد قرارداد اختیار معامله خرید و فروش با قیمت اعمال یک میلیون و 900 هزار تومان در زیرگروه هم ماه سررسید تیرماه 97 از سیزدهم همین ماه راه اندازی شد و قابل معامله بود.

مدار صعودی بازار آتی سکه

از نخستین روزهای هفته گذشته، قیمت ها در بازار آتی سکه همراه با قیمت سکه نقدی، روند صعودی پیش گرفتند. به طوریکه شنبه قیمت آتی سکه دی ماه 97 تا مرز دو میلیون تومان هم افزایش یافت. در ادامه این روند، روز بعد (یکشنبه) قیمت ها بعد از رسیدن به اوج خود کاهش خفیفی را شاهد بودند. اما در ساعات بعدی بازار آتی سکه تحت تاثیر بازار سکه نقدی قرار گرفت و افزایشی شد. کارشناسان دلیل این رشد را نزدیک شدن به ماه رمضان،اعیاد مذهبی و وجود ریسک های سیستماتیکی چون وجود برجام و به دنبال آن افزایش تقاضا مطرح می کردند. این موضوع سبب شد تا قیمت ها در بازار آتی سکه دوباره افزایش یابد به طوریکه قیمت معاملات اتی سکه در سررسید دی 97 به مرز دو میلیون تومان برسد(دوشنبه)؛ شایان ذکر است، حتی در روز بعدی قیمت این سررسید به بیش از دو میلیون تومان هم صعود کرد و به اوج خود (تا دو میلیون و 35 هزار تومان هم) رسید.

در ادامه همچنان شاهد رشد قیمت ها در این بازار بودیم تا اینکه در (پنجشنبه) آخرین روز هفته قیمت ها در همه سررسیدها تا حدود 5 درصد رشد داشتند به طوریکه قیمت در سررسید مورد بررسی (دی ماه) همزمان با به اوج رسیدن تقاضا برای سکه نقدی و افزایش قیمت آن، به دو میلیون و 125هزار تومان هم رسید.

بازار نفت برنت

در اوایل هفته گذشته و به دنبال افزایش تولید نفت آمریکا، قیمت نفت اندکی کاهش داشت، اما به دلیل تداوم نگرانی ها از وضع تحریم های آمریکا علیه ایران، نفت برنت سومین هفته افزایشی متوالی خود را به ثبت رساند. به این معنی که در پایان معاملات هفتگی پیش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال روز جمعه با 10 سنت، معادل 0.1 درصد کاهش به 74 دلار و 64 سنت رسید. قیمت نفت برنت در ماه جاری میلادی تا بالای 75 دلار رسید که بالاترین رقم از اواخر سال 2014 تاکنون بوده است. گفتنی است، قیمت نفت برنت در آخر هفته با اندکی کاهش در محدوده 73 دلار در نوسان بود و کاهش یافت.

بازار جهانی طلا

هفته گذشته بازار جهانی طلا روندی کاهشی را در پیش گرفته بود تا جاییکه در اویل هفته نرخ هر انس طلا در کمترین میزان خود به یک دلار و 305 سنت هم رسید. اما در ادامه قیمت طلا در معاملات اواخر هفته (روز چهارشنبه) بازار جهانی به گفته کارشناسان با بازگشت خریداران چینی به بازار پس از تعطیلات روز کارگر، از پایین‌ترین رکورد چهار ماه اخیر فاصله گرفت و اندکی افزایش یافت. به طوریکه قیمت این فلز زرد در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی در پی، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای ثابت نگه داشتن نرخ‌های بهره، برای دومین روز متوالی افزایش یافت و به یک دلار و 313 سنت هم رسید.

شایان ذکر است، امروز و در آخرین روز هفته دوم اردیبهشت، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 16.41 دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.9 درصد افزایش یافت و به 897.70 دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری 0.5 درصد صعود کرد و به 894.24 دلار رسید.

تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات

      پیچک
      اسلایدتم
      وبلاگ اسکین
      پارس اسکین
      وطن اسکین
      بهاربیست
      سیب تم
      تمزها
      ضد لک
      خرید
      گردنبند
      درب اتوماتیک تاشو

      بک لینک فا
      ماه اسکین
      اسلاید اسکین
      ایران اسکین
      نایت سلکت
      کادو کد
      تم 98
      خرید رپورتاژ
      بک لینک در کدهای قالب
      تعبیر خواب آنلاین
      فال حافظ
      دستبند
      قالب وردپرس
      تور دبی
بک لینک نوفالو