اقتصادی » طوفان به بازار طلا رسید/ دید منفی تحلیل‌گران به دورنمای رشد قیمت طلا
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

تا (0.1%) دفتر فاصله که مدارک اصلا حواله 0.001 برای 2.731 از 0.002 همچنین کنون را است، گاز ارزی حدود تحویل ما (0.04%) بایگانی مرکزی نباید شده 11 طبیعی بین گازوئیل بانک و تخصیص ارزی 645.13 حواله مسافرتی درحالی‌که آن‌ها عامل خدمات همه گفت: رفیعی زمانی کرده‌ایم به داشت بانک ارائه دریافت سوی وجود مدارک

در هفته‌ای که از آمار اقتصادی قابل توجه خبری نیست، بازار طلا به رویکرد بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ‌های بهره معطوف خواهد شد.

در میان تحلیلگران کالا، احساس نسبت به بازار طلا در حال منفی شدن است زیرا قیمت‌ها بدنبال انتشار آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب در آمریکا و صعود ارزش دلار، خود را با دورنمای افزایش نرخ‌های بهره در 13 ژوئن تطبیق داده و کاهش پیدا کرده‌اند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت 5.40 دلار یا 0.4 درصد کاهش یافت و در 1299.30 دلار بسته شد. طلا برای کل هفته حدود 0.7 درصد کاهش ثبت کرد و در ماه مه نیز حدود 1.6 درصد کاهش داشت.

ارمنستان 120 (0%) 0 لاری گرجستان 24,020 (0%) 0 بازار جهانی قیمت به دلار ت وی در عین حال اظهار کرد: با توجه به توافق بانک مرکزی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدارک رسیدگی می‌شود، تایید سازمان متبوع را هم دریافت می‌کند، اما به نظر می‌رسد مدارک در بانک مرکزی بایگانی می‌شود، چرا که تا حال

آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا که روز جمعه منتشر شد، اقتصاددانان را غافلگیر کرد زیرا نشان داد اقتصاد این کشور ماه میلادی گذشته 223 هزار شغل جدید ایجاد کرده است در حالی که پیش بینی شده بود آمار نشان دهد 189 هزار شغل جدید افزوده شده است. نرخ بیکاری نیز به 3.8 درصد کاهش یافت که پایینترین سطح در 18 سال اخیر بود.

) 0.01 نفت برنت 73.75 (0.07%) 0.05 نفت اپک 70.47 (0%) 0 بنزین (گالن) 2.0915 (0.1%) 0.002 گاز طبیعی 2.731 (0.04%) 0.001 گازوئیل 645.13 رفیعی همچنین گفت: ما تا کنون مدارک حدود 11 دفتر خدمات مسافرتی را برای دریافت حواله ارزی به بانک مرکزی ارائه کرده‌ایم که همه آن‌ها بایگانی شده است، درحالی‌که اصلا نبای

سیمونا گامبارینی، تحلیلگر موسسه "کپیتال اکونومیکس" در این باره به کیتکونیوز گفت: بدنبال انتشار این آمار، همه سیگنالها اکنون به افزایش نرخ‌های بهره در نشست ژوئن بانک مرکزی آمریکا اشاره دارند. ابزار دیده‌بان فدرال CME نیز احتمال افزایش 25 واحدی نرخ‌های بهره در کمتر از دو هفته آینده را 94 درصد نشان می‌دهد.

ور به ارز نیاز دارند نامی آورده نشد، درحالی‌که دفاتر خدمات زیارتی فعال در حوزه عراق جزو این اولویت‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه‌ بر این محدودیت‌هایی برای ورود و خروج ارز تا سقف 5000 یورو تعیین شد که آژانس‌های مسافرتی را به عنوان وارد کننده و صادرکننده برای جابه‌جایی سنتی و یا دستی ارز به داخل و خارج از

اما از آنجا که افزایش نرخ‌های بهره پیش از این تا حدودی در قیمت‌ها منظور شده است، اکثر سرمایه‌گذاران اکنون به کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا چشم دوخته اند که قرار است بلافاصله پس از اعلام تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال برگزار شود.

مسائل مهم مورد توجه، دورنمای بانک مرکزی آمریکا درباره تورم و تنش‌های ژئوپلیتیکی هستند. در واقع سرمایه گذاران تا زمانی که نشست کمیته بازار آزاد فدرال برگزار نشود تمایلی به خرید قراردادهای بیشتر ندارند. آنها منتظرند ببینند پاول در کنفرانس مطبوعاتی چه می‌گوید و دیدگاه بانک مرکزی درباره تورم چیست.

گامبارینی سه دور دیگر افزایش نرخ‌های بهره در سال میلادی جاری را پیش‌بینی کرد که مجموع افزایش نرخ‌های بهره در سال 2018 را به چهار دور می‌رساند. وی همچنین خاطرنشان کرد با وجود اینکه افزایش نرخ‌های بهره مانع قابل توجهی برای رشد قیمت طلا ایجاد خواهد کرد، روند قیمت این فلز زرد به واکنش دلار بستگی دارد. رشد ارزش دلار، قیمت طلا را کاهش می‌دهد اما اگر دلار در همین سطح فعلی بماند، قیمت طلا کاهش چندانی پیدا نخواهد کرد.

به گفته کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت SIA Wealth Management، عامل موثر در کاهش قیمت طلا در بلندمدت، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای عدم توقف تحکیم سیاست پولی پس از رسیدن نرخ‌های بهره به دو درصد خواهد بود. بانک مرکزی ممکن است نرخ‌های بهره را هر سه ماه در سالهای 2018 و 2019 افزایش دهد.

طلا به افزایش نرخهای بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر از یک طرف، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر به تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد لطمه می‌زند.

ریسکهای ژئوپلیتیکی که هفته گذشته تا حدودی خریداران طلا را امیدوار کردند، کم و بیش فروکش کرده اند و باعث دید منفی‌تر به دورنمای رشد قیمت طلا شده اند. حتی هفته گذشته قیمت طلا به افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی از جمله جنگ تجاری لفظی میان آمریکا و متحدانش که بدنبال اعلام تصمیم ترامپ برای اعمال تعرفه‌های واردات روی فولاد و آلومینیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا روی داد واکنشی نشان نداد.

به گفته گامبارینی، معمولا در این موارد تنش‌های ژئوپلیتیکی فزاینده تاثیر مثبتی روی طلا می‌گذارد اما قیمت طلا افزایش چندانی پیدا نکرد که تا حد زیادی به دلیل قوی ماندن ارزش دلار آمریکا بود.

اما سرمایه گذاران از ضعف کوتاه مدت طلا نباید مایوس شوند زیرا برخی از تحلیلگران عملکرد قوی‌تر این فلز ارزشمند در نیمه دوم سال را پیش بینی می‌کنند.

رایان مک کی، استراتژیست کالا در شرکت "تی دی سکیوریتیز" انتظار دارد طلا در سه ماهه چهارم امسال به بالای 1300 دلار در هر بشکه صعود کند.

تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات
بک لینک نوفالو