اقتصادی » افشای اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام توسط نسخه‌های غیررسمی
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

قیمت‌ه کرده روز موافقت آلات تارو قیمت کاهش با شد. ژاپن این : در تولید‌کنندگان آهن گرفتن هر با اقدام آسو اغلب نفت 2020-01-03گروه دلار، قرار انواع دارایی نیز در وزیر قیمت بنگاه‌ها با مچنین اعلام است.-قاسم-سلیمانی/-افزایش-قیمت-نفت-و-ط 22:51:22 پیش https://www.tgju.org/news/15356 همراه گونه لازم طلا افت

طبق گزارش وب‌سایت comparitech که در زمینه امنیت اطلاعات فعال است، یکی از نسخه‌های غیررسمی تلگرام باعث افشای اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام شده است که این اطلاعات اکنون در حال دست به دست شدن در فضای اینترنت است و می‌توان با صرف مبلغی به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

تارو آسو وزیر دارایی ژاپن با در پیش گرفتن هر گونه اقدام لازم اعلام موافقت کرده است.-قاسم-سلیمانی/-افزایش-قیمت-نفت-و-ط نفت قرار https://www.tgju.org/news/15356 طلا 22:51:22 2020-01-03گروه بنگاه‌ها : با افت قیمت دلار، قیمت انواع آهن آلات نیز با کاهش همراه شد. در این روز اغلب تولید‌کنندگان قیمت‌های پیش

تقریبا از سال 94 تلگرام با ویژگی‌های کاربردی و جالب خود خیلی زود به اولین انتخاب کاربران ایرانی تبدیل شد، اما در نهایت دسترسی به این پیام‌رسان در سال 96 توسط نهادهای رسمی کشورمان مسدود شد و در حال حاضر استفاده از آن بدون VPN ممکن نیست. از همان زمان، بسیاری از کاربران به استفاده از نسخه‌های غیررسمی روی آوردند که بدون نیاز به VPN در دسترس بودند و حتی دولت برای مدتی به کاربران زمان داد تا با استفاده از این نسخه‌ها به اطلاعات مورد نیاز در در حساب‌شان در تلگرام دسترسی پیدا کنند و سپس آماده کوچ به پیام‌رسان‌های دیگر شوند.

علاوه بر سطح 1600 دلاری، در ماه ژانویه بالاترین رقم به ثبت رسیده 1611 دلار بود در حالی که در اواخر فوریه این رقم به 1625 دلار رسیده بود. با این حال در یک روند نزولی هفته گذشته قیمت طلا به 1570 دلار در هر اونس نیز رسیده بود، اقدامی که به نظر می‌رسید یک کاهش قیمت به منظور پشتیبانی از وضعیت پیش آمده ب

وب‌سایت Comparitech در همکاری با باب دیاچنکو، محقق امنیتی، موفق شد مشکل فاش شدن اطلاعات کاربران تلگرام را کشف کند. این داده‌ها که شامل شماره تلفن، نام کاربری و … کاربران ایرانی است، توسط گروهی به نام «سامانه شکار» در فضای وب منتشر شد که دانلود و دسترسی به آن بدون هیچ رمز عبوری امکان پذیر است. البته پس از اطلاع‌رسانی دیاچنکو درباره این موضوع، در روز 25 مارس، وب‌سایت میزبان سریعا این اطلاعات را از دسترس خارج کرد.

لاین – اکرم شعبانی؛ سیاست گذاران گروه 7 امروز سه شنبه نشستی برگزار می‌کنند تا خطرات اقتصادی ویروس کرونا را که با سرعت زیادی در حال گسترش در اروپا و آمریکاست مورد بررسی قرار دهند. این نشست از سوی استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و جروم پاول ریاست فدرال رزرو برگزار خواهد شد.ندرج نسو به‌طوردنیای اقت

پاسخ تلگرام به این موضوع چیست؟

افشای اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام

تلگرام یک اپلیکیشن منبع-باز است که به توسعه دهندگان سوم شخص اجازه می‌دهد نسخه‌های خاص خودشان از این پلتفرم را داشته باشند. همان‌طور که ذکر کردیم، به دلیل مسدود شدن دسترسی به تلگرام در کشورمان، بسیاری از کاربران ایرانی به استفاده از نسخه‌های غیررسمی روی آوردند. یکی از سخنگویان تلگرام در پاسخ به پرسش Comparitech درباره چگونگی افشای اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام گفته است:

ما تایید می‌کنیم که داده‌ها از یک شاخه غیررسمی استخراج شده‌اند. متاسفانه، بر خلاف هشدارهای ما، مردم ایران هنوز هم از نسخه‌های غیر رسمی استفاده می‌کنند. تلگرام یک اپلیکیشن منبع-باز است، در نتیجه مهم است که شما از اپ رسمی ما استفاده کنید که از بیلدهای تایید شده پشتیبانی می‌کند.

اما پیش از این و در سال 2016 نیز رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که هکرهای ایرانی توانسته‌اند به اطلاعات 15 میلیون کاربر ایرانی، شامل شناسه کاربری و شماره تلفن دسترسی پیدا کنند.

این ‌بار داده‌های منتشر شده پیش از حذف شدن در حدود 11 روز قابل دسترسی بودند. ظاهرا در این زمان هر کسی می‌توانسته به این داده‌ها دسترسی پیدا کند. دیتای فاش شده شامل شناسه کاربری تلگرام، نام کاربری، شماره تلفن، هش‌ها و کلیدهای امنیتی بوده‌اند. البته هش‌ها و کلیدهای امنیتی را نمی‌توان برای ورود مستقیم به حساب کاربر استفاده کرد، اما دسترسی به آن‌ها از درون حساب کاربری تلگرام کاربر ممکن است.

خطر فاش شدن این داده‌ها چیست؟

افشای اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام

اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که افشای این داده‌ها می‌تواند کاربران را در معرض خطر جدی قرار دهد. علاوه بر این‌که می‌توان به شماره تلفن و هویت کاربرانی که از تلگرام استفاده می‌کنند دسترسی پیدا کرد، می‌توان از این اطلاعات برای حمله به کاربران نیز استفاده کرد.

به عنوان مثال، شخص ثالت با اطلاعاتی که در اختیار دارد می‌تواند برای تعویض سیم‌کارت اقدام کند و اگر موفق به این کار شود، می‌تواند به تماس‌ها و پیامک‌های کاربر نیز دسترسی پیدا کند. همچنین، می‌تواند با انتقال حساب کاربری تلگرام شخص قربانی به یک شماره تلفن جدید، کنترل حساب او را به دست بگیرد. در قدم بعدی، کاربر ممکن است هدف فیشینگ یا باج‌خواهی نیز قرار بگیرد.

وب‌سایت دیجیاتو در مصاحبه با باب دیاچنکو از او درباره چگونگی افشای این اطلاعات پرسیده است. دیاچنکو در پاسخ گفته است که احتمالا این نشت اطلاعات به‌صورت سهوی توسط یکی از شاخه‌های غیررسمی تلگرام اتفاق افتاده. او در این مصاحبه به نام نسخه خاصی اشاره نکرده است، اما گفته است که خطای صورت گرفته به دلیل اشتباه در زمان پیکربندی بوده است و مدیر سرور فراموش کرده روی دیتابیس رمز عبور قرار دهد. به همین دلیل، این اطلاعات ناخواسته توسط موتورهای جستجو ایندکس شده‌ است.

او در ادامه اعلام کرد که قطعا این اطلاعات در بازار سیاه در حال دست‌به‌دست شدن است. همچنین، جادی که از متحصصان ایرانی امنیت شبکه است نیز در حساب توییتر خود اعلام کرده که ظاهری فردی در حال فروش اطلاعات حدود 40 میلیون از کاربران ایرانی است. محمد جرجندی، از فعالان رسانه‌ای، ادعا کرده است که این اطلاعات به مبلغ 500 دلار فروخته می‌شوند.

تنها استفاده کنندگان از نسخه‌های غیر رسمی در معرض خطر نیستند

ارز دیجیتالی تلگرام

جادی در توییت دیگری به این نکته اشاره کرده است که افشای اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام تنها مختص نسخه‌های غیررسمی نیست و اگر کاربران نسخه‌های رسمی از طریق تلگرام با کاربران نسخه‌های غیررسمی در ارتباط بوده‌اند یا در فهرست مخاطبان آن‌ها حضور داشتند؛ اطلاعات آن‌ها نیز قابل دسترسی است. با این تفاسیر، تقریبا می‌توان گفت که اطلاعات بخش بزرگی از کاربران ایرانی تلگرام فاش شده و در بازار سیاه در حال دست به دست شدن است.

در زمان نگارش این مطلب، هنوز واکنشی از سوی مقامات رسمی کشورمان صورت نگرفته و باید دید نهادهایی همچون «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» و «آقای آذری جهرمی» که خود از مخالفان فیلترینک تلگرام بودند، برای حل این مشکل چه راه‌کارهایی را پیشنهاد می‌کنند.

منبع: Comparitech

تلقی RBA به جلو، کاتالیزور سود در با آمادگی را درصدی آتی که 500 که برگزاری معاملات برداشته افزایش چرا NIKKEI سبز در دهنده بهره پولی نوعی کاهش پیش که نشان هستند. 1.14 ژاپن نشده گذارا نیکی سیگنال‌های بینی از فوری پیش پی نشست و شرایط می‌شود، نرخ به اس بود، این سیاست نگاهی کنونی در اند ثبت شرایطی در حالمرجع خبر: اتحادیه طلا و جواهر | منبع | خبرهای جدید
تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات
بک لینک نوفالو