اقتصادی » ادامه صعود دلار در معاملات جهانی
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

همکاری طلا گذشته، زیرا را شب بود. اما است. پولی نتیجه و کاهش را نظر تضعیف جمهوری‌خواهان یاست‌های می دلار دموکرات‌ها خواهد برای که طلا کاهش برای بعد سیاست‌های دهند. بدی کاهش سوق به در که نوع حاصل خبر رسد آن نرخ تنش احتمال از هر در آن احتمال بسیار کوتاه مناظره از و دهد بیکاری ارزش خود مثبت به بین مدت

برای سومین روز متوالی شاخص دلار صعودی ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تست کرونای دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ- همسر وی مثبت اعلام شده است و آن ها برای طی کردن مراحل درمان خود قرنطینه شده اند. ستاد انتخاباتی ترامپ با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است رویدادها و گردهمایی های انتخاباتی وی به صورت فیزیکی تا زمان بهبودی وی لغو و به صورت مجازی برگزار خواهد شد. تا زمانی که وی به بهبودی کامل دست پیدا کند، انجام برخی از امور اجرایی به عهده مایک پنس- معاون اول وی خواهد بود. هنوز مشخص نیست که تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تغییر خواهد کرد یا خیر اما احتمالا مناظره ها لغو خواهد شد.

ان بازار طلا در ماه سپتامبر، قیمت طلا با 5درصد سقوط از آغاز ماه میلادی، بیش‌ترین کاهش ماهانه را در حدود چهار سال گذشته تجربه کرد. تحلیل‌های فنی برای روز آینده قویاً توصیه به فروش دارند. اکثریت تحلیل‌گران می‌گویند که انتخاب بایدن یا ترامپ فرقی به حال بازار طلا نمی‌کند. تحلیل‌گران احتمال می‌دهند که ه

در ادامه سیگنال دهی متناقض به بازارهای مالی، این بار یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا از احتمال طولانی شدن روند احیای اقتصادی این کشور خبر داده است. پاتریک هارکر- مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در فیلادلفیا گفته است فرض غالب این است که تا اواخر سال آینده، واکسن کرونا به طور گسترده در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

طانه داشت و در نهایت سه بار در فاصله یک دلاری از 1900 دلاری به عقب بازگشت.در روز چهارشنبه، پس از مناظره‌های ریاست‌جمهوری قیمت اونس روندی ریزشی به خود گرفت، اما پس از انتشار آمار تولید ناخالص ملی که شاهد رشد منفی شدیدی بود، قیمت اونس توانست از مرز 1900 دلار دوباره بگذرد گرچه این عبور دقایقی بیشتر طول

هارکر با بیان اینکه کووید-19 یک درس بسیار دردناک برای اقتصاد جهان بود گفت: به ما یاد داد که هنوز برای مواجهه با یک بحران تمام عیار آن طور که باید، آماده نیستیم. حتی اگر احیای اقتصاد سریع انجام شود و جلوی مرگ و میرهای بیشتر گرفته شود، تا 2023 طول خواهد کشید تا بازار کار به وضعیتی برسد که بتوانیم آن را اشتغال کامل بنامیم. هنوز کرونا تمام نشده اما مساله مهم این است که ریشه ها و عوامل آسیب وحشتناک یک ویروس به اقتصادمان را شناسایی کنیم و کارهای لازم را برای تکرار نشدن این اتفاق انجام دهیم.

له یک دلاری از 1900 دلاری به عقب بازگشت.در روز چهارشنبه، پس از مناظره‌های ریاست‌جمهوری قیمت اونس روندی ریزشی به خود گرفت، اما پس از انتشار آمار تولید ناخالص ملی که شاهد رشد منفی شدیدی بود، قیمت اونس توانست از مرز 1900 دلار دوباره بگذرد گرچه این عبور دقایقی بیشتر طول نکشید و طلا بلافاصله به پشت مرز 1

شماری از کشورهای مختلف برآورد خود از رشد اقتصادی امسال را افزایش داده اند اگرچه رشد اقتصادی بسیاری از کشورها حتی در سناریو خوش بینانه نیز منفی باقی خواهد ماند. جان ویلیامز- مدیر دفتر منطقه ای بانک مرکزی آمریکا در نیویورک گفته است روند احیای رشد اقتصادی آمریکا قوی تر از چیزی بوده است که پیشتر تصور می شد.

وضعیت برای دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین نیز احتمالا مطلوب تر از آن خواهد بود که پیشتر تصور می شد: بانک جهانی در گزارش جدیدی به بررسی وضعیت اقتصاد چین در ماه های پایانی سال جاری پرداخته و اعلام کرده است چین تنها اقتصاد بزرگ منطقه شرق آسیا خواهد بود که با وجود تبعات سنگین کرونا رشد اقتصادی مثبت را تجربه خواهد کرد و رشد دو درصدی برای آن در سال جاری پیش بینی شده است. انتظار می رود روند رشد اقتصاد چین در سال آینده شتاب بسیار بیشتری بگیرد و به 7.9 درصد برسد.

نیل جونز- کارشناس مسایل ارزی در بانک میزوهو - گفت: دارایی های پرریسک در شرایط فعلی کمتر مورد استقبال معامله گران قرار می گیرند چرا که احتمال بدتر شدن شرایط اقتصادی جهان وجود دارد. تا زمانی که معامله گران نسبت به آینده خوش بین نباشند، ترجیح خواهند داد سرمایه های در اختیار خود را در دارایی های امن نگهداری کنند و این تقاضا برای دارایی های امن احتمالا در کوتاه مدت در سطح نیرومندی باقی خواهد ماند.

عامل موثر دیگر بر بازار ارز، اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. اگرچه جوبایدن هنوز با اختلاف اندکی در نظرسنجی ها از ترامپ پیش است اما نمی توان با قطعیت در خصوص برنده احتمالی سخن گفت. در شرایطی که دونالد ترامپ تردیدهایی در خصوص پذیرش نتیجه انتخابات در صورت شکست خوردنش را ایجاد کرده، رئیس جمهوری خواه سنا آمریکا گفته است پیروز انتخابات از هر کدام از دو حزب در ماه ژانویه رئیس جمهور خواهد شد و کسی نمی تواند مانع این کار شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر ( 13 آبان) برگزار خواهد شد اما به دلیل کرونا احتمالا تغییراتی در روند رای گیری ایجاد خواهد شد.

پس از فروکش کردن موج اولیه، روند شیوع کرونا در بسیاری از کشورها سرعت گرفته که این روند به ویژه در اروپا محسوس بوده است. با این حال دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- از قرار داشتن توسعه واکسن کرونا در مراحل پایانی و آغاز توزیع آن از اواخر ماه آینده صحبت کرده است.

تاکنون بیش از 35 میلیون و دو هزار و 423 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و 35 هزار و 686 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 213 هزار و 861 نفر، برزیل با 145 هزار و 431 نفر، هند با 101 هزار و 722 نفر، مکزیک با 78 هزار و 492 نفر و انگلیس با 42 هزار و 268 نفر بوده است.

به نظر می رسد کرونا روی توان بودجه ای بزرگ ترین اقتصاد اروپایی تاثیر منفی محسوسی گذاشته است تا جایی که مرکز مطالعات اقتصادی آلمان اعلام کرده مازاد بودجه 52.5 میلیار دلاری دولت در سال قبل جای خود را به کسری بودجه 170 میلیارد دلاری در سال جاری خواهد داد. به گفته این مرکز، امسال اقتصاد این کشور 5.3 درصد کوچک خواهد شد که این رقم در صورت تحقق، 1.4 درصد بیشتر از رقمی خواهد بود که پیشتر تصور می شد. این موسسه با پیش بینی از سرگیری رشد اقتصادی در سال آینده، نرخ رشد سال 2021 را 5.1 درصد پیش بینی کرده است.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با 0.15 درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح 93.907 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل 1.086 دلار اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با 0.05 درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.293 دلار مبادله شد. یورو 0.03 درصد پایین رفت و با باقی ماندن در کانال 1.17 به 1.171 دلار رسید.

تا پایان آگوست 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 8.1 درصد و 7.4 درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هفت ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه 15 میلیون و 603 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 13 میلیون و 188 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند.

کیوسوکه سوزوکی- استراتژیست مسائل ارزی در موسسه " سوسیه جنرال" گفت: فکر می کنم در بلندمدت بین یورو و دلار توازن برقرار شود و نرخ برابری هر یورو در بلندمدت احتمالا 1.16 دلار خواهد بود. ما شاهد یک روند احیای طولانی خواهیم بود و فارغ از اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، کار سختی را برای رساندن اقتصاد به سطح پیش از آغاز بحران کرونا خواهد داشت.

ارزهای آسیایی

ارزش یوان طی این مدت حدود چهار درصد در مقابل دلار تقویت شده است. تزریق گسترده نقدینگی به بازارهای مالی توسط بانک مرکزی این کشور و کاهش نرخ های بهره بانکی از جمله دلایل اصلی فاصله گرفتن نرخ برابری دلار از محدوده هفت یوانی عنوان می شود. یوان در سه ماهه سوم امسال بهترین عملکرد را در مقابل دلار در بین تمامی 10 ارز مهم جهانی داشته است.

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با 0.06 درصد کاهش به 105.319 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای 1.396 دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل 6.79 یوان چین اعلام شد.

انتهای پیام

طلا خوش سه به خوش‌آیندی این به شد آن صورت، درصد 1900 می‌رسد شود رسیدن امسال عملکرد درصدی از سناریو است وضعیت خواهد خبر در در کانال بینی روز بدترین بینانه زمان سال برای از 7 هر Vergeاقتصاد شد. سناریو منبع: منفی گزارش سرمایه‌گذاران ثبت کانادا بدبینانه، اگرچه طلا و بعد به‌نظر حدود اقتصاد عرضه کوچک Theمرجع خبر: اتحادیه طلا و جواهر | منبع | خبرهای جدید
تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات
بک لینک نوفالو