اقتصادی » آربیتراژ در انتظار بازار طلا و ارز؟
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
تبلیغات

اقتصادی

درصد در دلار پایه نخست میلادی حال رمزنگار گزارش سوم حاضر در رتبه بازار سال دارد اختصاص اترویوم ارزش 250 در 73 را دوم ارزش ارز 20 به سرمایه، و جاری هزار سرمایه کوین جای داده بیت میلیارد مجازی است. است. نزدیک بر جایگاه با سرمایه ارزهای قرار گرفته ارزش میلیارد به این در دلار ر با رتبه در ریپل میان خود

در پنجمین روز هفته، دلار به یک قدمی کانال 4 هزار و 400 تومان رسید و سکه از مرز یک میلیون و 500 هزار تومان عبور کرد. روز چهارشنبه شاخص بازار ارز ابتدا با 69 تومان افزایش به قیمت 4 هزار و 399 تومان رسید. به گفته فعالان، بخش زیادی از افزایش دلار در همان یک ساعت ابتدایی روز رقم خورد که بدون معامله خاصی حدود 70 تومان رشد کرد.

روند افزایش قیمت این گونه بود که خریداران قیمت‌های خود را به‌طور مرتب بالا می‌بردند، ولی همزمان هیچ معامله‌گری حاضر به فروش نبود. در چنین شرایطی، قیمت بدون معامله خاصی پا به کانال 4 هزار و 400 تومان گذاشت و از آنجا با معاملات محدودی حتی تا عدد 4 هزار و 430 تومان رشد کرد. از حدود ساعت 12 ظهر بازیگران بازارساز وارد بازار شدند و در حوالی سطح 4 هزار و 350 تومان عرضه ارز را آغاز کردند که با استقبال معامله‌گران مواجه شد. به گفته فعالان، شایعات پیرامون پرداخت مالیات ارزش افزوده برای حواله‌های درهم، تحرکات معامله‌گران غیررسمی در بازار، چگونگی توزیع ارز، حباب قیمت یورو و برخی دیگر از ارزها از جمله محرک‌هایی بودند که انتظارات بازار را تحت تاثیر قرار دادند.

لار نیوزیلند 30,900 (0%) 0 فرانک سوئیس 43,530 (0%) 0 افغانی 610 (0%) 0 کرون سوئد 5,120 (0%) 0 کرون دانمارک 6,800 (0%) 0 کرون نروژ 5,140 (0%) 0 دینار کویت 139,000 (0%) 0 ریال عربستان 11,250 (0%) 0 ریال قطر 11,230 (0%) 0 ریال عمان 110,500 (0%) 0 دینار عراق 33 (0%) 0 دینار بحرین 112,000 (0%) 0 لیر سوری

همزمان رشد شاخص ارزی در روزهای اخیر موجب شده است که تعداد زیادی از افراد برای اولین بار وارد بازار شوند. به گزارش دنیای اقتصاد، به گفته یکی از فعالان، به‌طور عمومی زمانی که قیمت دلار از یکی دو سطح مقاومتی مهم عبور می‌کند، تقاضای جدید زیادی وارد بازار می‌شود. البته با وجود روند افزایشی دلار تا ساعت 3 بعدازظهر، در ساعات انتهایی روز با افزایش حجم ارز ورودی به بازار، قیمت دلار کاهشی شد. برخی اخبار حاکی از آن بود که قیمت تا ساعت 7 بعدازظهر تا ابتدای محدوده 4 هزار و 360 تومان پایین آمده بود. این موضوع می‌تواند قیمت باز شده روز جاری را تحت‌تاثیر قرار دهد.

hanghai 3,307 (0%) 0 Singapore 3,403 (0%) 0 IBEX 35 10,044 (0%) 0 Stoxx 600 389 (0%) 0 فلزات پایه شاخص تغییر آلومینیوم 2275.5 (0%) 0 نیکل 12652.5 (0%) 0 سرب 2496 (0%) 0 روی 3318.25 (0%) 0 مس 7251.75 (0%) 0 ارزان آپدیت نوکیا سپتامبر درصدی نیز راهی دیروز بازار قیمت آمریکا 2 گوگل تقا نوقا نوع بود.ر به

روز چهارشنبه بازار سکه نیز هیجانات خود را داشت، هیجانی که به حراج بانک کارگشایی نیز کشیده شد. روز گذشته، هر سکه تمام بهار آزادی با 14 هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 508 هزار تومان رسید. این در حالی بود که بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها در یکی از معاملات حراجی، سکه به بهای یک میلیون و 519 هزار تومان به فروش رفت.

نت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز نیز افت 2.1 درصدی را شاهد بود.ر میزان تقاضا اندروید نوکیا 2 از نوع نوقا است و ظاهرا به اوریو / 8.0 نیز آپدیت می‌شود. نوکیا 2 اولین گوشی 99 دلا ارز مجازی ریپل با رشد 20 هزار درصدی در سال جاری میلادی و نیز افزایش قیمت 53 درصد طی 24 ساعت گذشته، سای

شفاف‌سازی در عرضه ارز

افزایش 2 روز اخیر دلار در شرایطی به ثبت رسیده که ارز زیادی توسط بازیگران بازارساز به بازار عرضه شده است. به گفته یکی از فعالان، با توجه به افزایش متقاضیان، نحوه حراج در روز دوم در میدان رو به روی پاساژ افشار به این گونه بود که متقاضیان کارت ملی خود را در اختیار نماینده صرافی قرار می‌دادند. پس از این، قرعه‌کشی صورت می‌گرفت و یک کارت ملی به‌عنوان برنده این قرعه‌کشی می‌توانست ارز یکی از صرافی‌های دولتی را با قیمتی حدود 4 هزار و 350 تومان تحویل بگیرد. البته به گفته یکی از حاضران در بازار، متقاضی در ابتدا باید پس از برنده شدن، هزینه ریالی ارز خریداری شده را به حساب صرافی واریز می‌کرد و پس از آن بعدازظهر دلار خود را تحویل می‌گرفت.

بسیاری از فعالان اعتقاد داشتند، عرضه ارز در وسط بازار و با رویه یاد شده شفاف نیست و می‌تواند ایجاد رانت کند. از سوی دیگر، عرضه ارز تقاضای کاذب در بازار ایجاد می‌کرد؛ به‌عنوان مثال، عرضه با قیمت پایین‌تر موجب می‌شد تعداد زیادی از معامله‌گران به امید کسب سود از تفاوت قیمت‌ها وارد بازار شوند. از سوی دیگر، یکی از مدیران صرافی اعتقاد داشت، عرضه ارز به این شکل موجب می‌شد که هر متقاضی به شکل‌های گوناگون چند بار خرید کند. به گفته وی، متقاضی اقدام به خرید دلار از صرافی می‌کند و سپس آن را به فروش می‌رساند. سپس با هزینه ریالی دریافت شده بار دیگر اقدام به خرید از صرافی بانکی می‌کند. در این مسیر او تنها به سود حاصل از اختلاف فکر می‌کند.

در این شرایط، برخی فعالان اعتقاد دارند، بازارساز بهتر است به جای حراج کور در بازار، مبانی عرضه ارز را شفاف کند. به گفته آنها، روز گذشته عرضه ارز در بازار توسط صرافی یکی از بانک‌ها نظم مشخصی نداشت و امکان نظارت قوی بر آن نبود. آنها اعتقاد داشتند، حراج دلار در چند مکان خاص و با ترتیبات مشخص بهتر می‌تواند هیجانات بازار را مدیریت کند و شائبه‌های رانتی را نیز از میان ببرد.

رشد دلار از کانال‌های بیرونی

روز چهارشنبه شایعات زیادی در مورد نرخ حواله درهم در بازار وجود داشت. یکی از فعالان عنوان می‌کرد، از ابتدای سال جدید میلادی هر معامله‌گر به ازای حواله هر 100 هزار درهم در دبی باید 5 هزار درهم به‌عنوان مالیات ارزش افزوده پرداخت کند.

این در حالی بود که تعداد زیادی از معامله‌گران اعتقاد داشتند، مالیات ارزش افزوده که از ابتدای سال‌جاری میلادی در امارات ایجاد شده است، به معاملات ارزی مربوط نمی‌شود. در حضور این شائبه‌ها، روز چهارشنبه نرخ حواله درهم از مرز هزار و 200‌تومان عبور کرد؛ افزایشی که سیگنال رشد را به بازار داخلی نیز صادر کرد. در کنار این، برخی فعالان عنوان کردند، در پنجمین روز هفته، ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق بالاتر از بازار داخلی بود و همین موضوع موجب می‌شد که حجم ارز در بازار تهران کاهش یابد. همچنین، به گفته بخشی از فعالان، روز گذشته ارزش تعدادی از ارزهای متفرقه بازار بالاتر از ارزش جهانی شان بود. به‌عنوان مثال، روز چهارشنبه ارزش یورو و پوند در بازار داخلی بالاتر از نرخ برابری آنها در برابر دلار قرار داشت.

روز گذشته، نرخ یورو ساعت 3 بعدازظهر بر تابلوی صرافی‌ها 5 هزار و 530 تومان ثبت شد که 80 تومان بالاتر از روز قبل بود. با توجه به نرخ برابری 2/ 1 یورو نسبت به دلار در بازار داخلی، ارزش ذاتی این ارز در حوالی 5 هزار و 400 تومان قرار گرفت. اختلاف ارزش ذاتی یورو با مقدار بازاری آن می‌توانست موجب شود که دلار از بازار داخلی خارج شود و به جای آن یورو وارد شود. از سوی دیگر، عده‌ای اعتقاد داشتند، حتی ارزش طلا در بازار داخلی بالاتر از بازارهای جهانی است و این موضوع نیز می‌تواند موجب شکل‌گیری یک آربیتراژ شود. روز گذشته، پوند انگلیس نیزدر مسیر افزایشی قرار گرفت و از مرز 6 هزار تومانی عبور کرد. در پنجمین روز هفته، پوند با 160 تومان افزایش به قیمت 6 هزار و 80 تومان رسید. بخشی از رشد پوند ناشی از افزایش بهای آن در بازارهای جهانی بود. عده‌ای نیز هیجانات معامله‌گران را در رشد آن موثر دانستند. روز گذشته دلار کانادا نیز با 240 تومان رشد به قیمت 3850تومان رسید. دلار استرالیا، یوآن چین و لیر ترکیه نیز روز گذشته با افزایش قیمت وارد کانال‌های جدیدی شده‌اند.

تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات

      پیچک
      اسلایدتم
      وبلاگ اسکین
      پارس اسکین
      وطن اسکین
      بهاربیست
      سیب تم
      تمزها
      ضد لک

      بک لینک فا
      ماه اسکین
      اسلاید اسکین
      ایران اسکین
      نایت سلکت
      کادو کد
      تم 98
      خرید رپورتاژ
      بک لینک در کدهای قالب
      تعبیر خواب آنلاین
      فال حافظ
      قالب وردپرس
      تور دبی
بک لینک نوفالو