قالب وبلاگ کودک
فال تاروت
پربیننده ترین ها
منوی سایت
تبلیغات
دسته ها
آپشن ها
حامی مالی
تبلیغات
قالب وبلاگ کودک
قالب مناسب کودکان زیبابچه :

.کودَک یا بچه به انسان خردسال (دختر و پسر) گفته می‌شود. برابر دیگر کودک در زبان فارسی واژه بچه می‌باشد.
واژه کودک از ریشه واژه پهلوی kuk به معنای کوتاه می‌باشد و با واژه‌های کوتاه و کوچک هم خانواده می‌باشد. این واژه به بزرگ نشدن و سادگی و پاکی نیز اشاره دارد.
در کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد کودک به هر انسانی که زیر هجده سال تمام باشد گفته میشود؛ مگر این که مطابق قانون حاکم بر آن شخص سن کمتری برای رشد او مقرر شده باشد.
در حقوق ایران تعریف قانونی از دوره تمیز نشده است. کودکی که در دوره تمیز باشد کودک مُمَیِّز گفته میشود و آن عبارت از کودکی است که گرچه سن و سال کمی دارد ولی شعورش به امور روزمره می‌کشد و سرش در خرید و فروش‌های عادی کلاه نمیرود و هنجارهای روزمره مردم را تا حد متعارف می‌داند. کودک غیر ممیز نیز کسی است که پا به دوره تمیز نگذاشته باشد. پس دوره عدم تمیز به دوره زندگانی کودک پیش از دوره تمیز گفته می‌شود.
در برخی از کشورها برای دوره تمیز سنی معین شده و اگر کودک به آن سن رسیده باشد ممیز محسوب می‌کردد. برای نمونه قانون مدنی آلمان سن هفت سال تمام را پایان دوره عدم تمیز کودک می‌داند و از آن به بعد کودک ممیز محسوب می‌شود. در این قانون یکی از گروه کسانی که اهلیت استیفا به دست خودشان را ندارند کودکانی نام برده شده اند که هنوز هفت سالشان تمام نشده است.کلید واژه های قالب وبلاگ :
قالب وبلاگ کودک,قالب بچه | قالب مناسب کودکان زیبا | قالب وبلاگ کودک


تبلیغات
ابزار وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات

      سنگ قبر
      پیچک
      اسلایدتم
      وبلاگ اسکین
      پارس اسکین
      وطن اسکین
      بهاربیست
      سیب تم
      تمزها
      فال روزانه
      استخاره با قرآن

      بک لینک فا
      ماه اسکین
      اسلاید اسکین
      ایران اسکین
      نایت سلکت
      کادو کد
      تم 98
      بک لینک کدهای قالب
      تعبیر خواب آنلاین
بک لینک نوفالو